Що таке квіз (Quiz) і як правильно його створити

Квізом можна назвати новий ефективний маркетинговий інструмент, за допомогою якого можна виявити потреби користувача сайту. Квіз (з англ. Quiz - вікторина) - це покрокова форма захоплення, яка допомагає з кожним наступним питанням все більш зацікавити клієнта, а не відразу злякати опитувальником в 10 - 20 питань на одній сторінці, і в підсумку, залишити заявку і отримати його контактну інформацію.

Перевага квізов

Quiz дозволяє послідовно все більш ближче підвести клієнта до того, щоб він залишив заявку. Квіз або квіз-лендінг реалізується в ігровій формі, де відвідувачеві крок за кроком задаються кілька питань:

 • Хто він?
 • Що йому потрібно?
 • Скільки він готовий витратити грошей?
 • Коли?

Квізи активно використовуються в освітніх цілях, розважальних, а зараз вони набули яскраво-виражений торгівельний ефект. Квізи запропонували гідну, як можна сказати, «м'якшу» альтернативу більш «напористою» подачі прохання - залишити заявку. Відвідувач сайту відповідає з інтересом на питання, так як знає, що в кінці з'ясує, наприклад, яку знижку він отримає на товар або послугу. Ось кілька безпосередніх переваг:

 • Конверсія квізов становить від 12 відсотків
 • Фактично кожен другий користувач відкриває тест для ознайомлення.
 • Ціна створення
 • Створення інструменту для продажу товарів і послуг за короткий термін.
 • Відділ продажів, після відправки заявки, відразу бачить, що потрібно клієнту
 • Дає можливість зробити конкретне «гаряче» пропозицію, відповідно до потреб користувача сайту
 • Можуть використовуватися просто для збільшення відвідуваності сайту.

Психологічні аспекти

 • Певна «пристрасть» до проходження тестів і опитувань
 • Почуття незавершеності, якщо не до кінця пройшов тест

Як правильно створити quiz?

Щоб мотивувати відвідувача пройти опитування, потрібно ясно пояснити - навіщо йому це потрібно. Метою проходження квіза може бути рішення його інтересу або отримання бонусу, або подарунка. Квіз складається в основному з декількох сторінок: вхідна сторінка з пропозицією пройти тестування (опитування) і бонусами за проходження тесту, і сторінки з питаннями і формою заявки в кінці. Проходячи опитування, потенційний клієнт, знаходить для себе найбільш привабливий товар. Усі квізи використовуються в ролі ігрової механіки. Квіз - це як односторінковий сайт, односторінковий лендінг, який виконаний за всіма вимогами лендінгу, але має один вузькоспрямований заголовок, який вирішує певну «біль» клієнта, дає за це, якісь подарунки, бонуси, знижки, пропонуючи пройти тест.

Покрокова подача інформації залучає і відвідувачеві хочеться пройти далі. Коли створюємо квіз, ми не повинні відразу показувати всі питання, ми даємо 4-6 питань, на які людина послідовно відповідає і в кінці залишає свої контактні дані. Після заповнення квіза клієнтом ви будете точно розуміти ваш це клієнт чи ні.

Квізи можуть бути варіативними. У відділі продажів отримавши відповіді з опитувальника, відразу видно, що клієнту потрібно, і йому не треба дзвонити і ставити купу питань. Наприклад, на сайті при замовленні таксі, в питаннях потрібно вказати, хто їде, який клас машини, маршрут і в кінці обов'язково бонус, у вигляді знижки на поїздку або на ціну за кілометр. Головне, правильно підібрати питання, зробити їх варіативними, щоб відвідувач, вибравши одну відповідь, пішов по одному шляху, а вибравши інший - по-другому (третьому). Питання не повинні бути складними, «надокучливими», краще, щоб вони супроводжувалися поясненнями (приклад шафа-купе, матеріал який), щоб клієнт просто вибрав варіант відповіді.

Варіанти відповіді можуть бути у вигляді зображення або текст плюс зображення. Також повинен бути обов'язково варіант відповіді: «не знаю» або «не має відповіді».

Помилки при створенні квізов

 1. Не зважати на різні типи клієнтів. У питанні потрібно відразу виділити тип клієнта
 2. Залишати відповідь вручну, тобто змушувати потенційного клієнта вводити вручну багато цифр, тексту
 3. Ніяких виборів дати, тобто відкрити календар - вибрати місяць, день
 4. Прикріпити файл проекту (можна зробити необов'язковим, зробити додатковою опцією)
 5. Випадаючі списки і дрібні пункти, в яких складно потрапити (з мобільного пристрою)
 6. Не враховувати, що людина не знає. Тобто повинен бути пункт - не знаю
 7. Не давати підказки (важко з термінами, якщо потенційний клієнт «не в темі»)
 8. Задавати багато питань (не більше 4-6)
 9. Не пояснювати навіщо поставлено питання (використовуйте підказки на полях)
 10. Задавати більше одного питання на кроці
 11. Не мотивувати користувача на останньому кроці (знижку закріпити за номером телефону)

Способи створення квізов

Щоб створити квіз ви можете звернутися до професійних розробників, які все налаштують за вас за певну плату, але можна скористатися спеціальним конструктором, для створення квіза. Одним з таких конструкторів є FormDesigner.ru.

Щонедавно ми створили спеціальну тему оформлення, для квіза. Тепер створення квіза не займе у вас багато часу. Щоб побачити це вживу ми створили спеціальну заготовку, для квіза. Натисніть на кнопку нижче, щоб побачити, як це працює.

Як створити такий квіз?

Насправді все дуже просто. Для початку нам потрібно створити порожню форму, для нашого квізу. Для цього перейдіть в :список форм і натисніть на кнопку “Створити форму”:

Кнопка створення квізу data-verified=

Зліва відобразиться список шаблонів і ми виберемо шаблон “Квіз(Quiz)”:

Выбор шаблона

Клікните на сам шаблон і натисніть кнопку "Продовжити з цим шаблоном”:

Вибір шаблона

Після чого перед вами відкриється спливаюче вікно, де потрібно буде придумати заголовок нашого квізу:

Назва Квіза

Введіть назву вашого квізу і натисніть кнопку "Зберегти", після чого ви будете перенаправлені на сторінку “Елементи” форми:

Сторінка додавання питань у quiz

Саме на цій сторінці і створюються всі питання і відповіді вашого квізу. Як ми говорили вище, необхідно всі питання розміщувати на окремих сторінках. У шаблоні, за замовчуванням, вже додані елементи і сторінки. Ви можете додавати / видаляти і редагувати елементи в цьому шаблоні. Необхідно використовувати чекбокси або перемикачі, в залежності від того, скільки відповідей можна вибрати. “Чекбокси” дозволяють вибрати кілька значень, а перемикачі - один.

У шаблоні на першій сторінці розміщено перше питання у вигляді чекбокса, тобто на це питання можна дати кілька відповідей.

Для того, щоб відредагувати це питання і налаштувати варіанти відповідей необхідно навести курсор миші на доданий елемент і натиснути на іконку у вигляді "Редагування”:

Редагування множинного вибору в quiz

Після чого перед вами відкриються основні налаштування цього елемента:

Налаштування елемента

В поле "Назва" необхідно написати саме питання, а для того, щоб змінити варіанти відповіді потрібно клікнути по відповідному полю, після чого перед вами відкриється вікно для введення і редагування варіантів відповіді:

Тут ви можете змінити вже існуючі варіанти відповіді або додати нові. Для того, щоб додати нові варіанти, необхідно їх ввести у відповідне поле і натиснути на кнопку "Додати варіанти". Якщо ваше питання має на увазі відповіді з ілюстраціями, то для того, щоб додати зображення для кожної відповіді, необхідно клікнути на кнопку "Додати зображення", після чого перед вами відкриється вікно, де можна прописати посилання на зображення, для кожної відповіді:

Тут в кожному полі ви можете прописати URL потрібного вам зображення. Якщо необхідно, ви можете їх Завантажити до нас на сервер. Для цього необхідно клікнути на іконку, як показано вище, після чого перед вами відкриється файловий менеджер, де можна вибрати вже раніше завантажені зображення або завантажити нове:

Щоб завантажити нове зображення до нас на сервер вам необхідно перейти у вкладку "Завантажити" і клікнути на іконку "Плюс", після чого вам буде запропоновано вибрати потрібний файл у себе на комп'ютері для завантаження до нас на сервер.

Тільки враховуйте, що для завантаження зображень в якості ілюстрацій до відповідей, потрібно підібрати оптимальну висоту і ширину зображень, щоб це виглядало естетично.

Ще хочу звернути вашу увагу на ще одну настройку чекбоксів і перемикачів - це розташування.

Типово всі питання виводяться в одну колонку (стовпець). Якщо вам необхідно розташувати їх в кілька стовпців, то в параметрі "Розташування" виберіть у відповідну кількість колонок. Таким чином відповіді будуть автоматично вирівнюватися в задану кількість колонок. Якщо обрані такі параметри, то вирівнювання буде:

 • В 2 колонки - для вирівнювання в 2 стовпці з шириною 50%
 • В 3 колонки - для вирівнювання в 3 стовпці з шириною 33%
 • В 4 колонки - для вирівнювання в 4 стовпці з шириною 25%

Після того, як питання і всі варіанти відповіді налаштовані натискайте на кнопку "Зберегти". Тепер ви можете переходити до другого питання на другій сторінці. Якщо не підходять стандартні типи елементів на сторінках, ви можете додати сторінку і додати туди необхідні елементи, а також можете видалити або додати сторінки у формі. Щоб видалити сторінку, Вам необхідно натиснути на хрестик праворуч, від назви сторінки:

Видалення сторінки в квізі

Щоб додати нову сторінку, необхідно клікнути на посилання "Додати сторінку”:


Таким чином вам потрібно створити стільки сторінок, скільки буде у Вас питань. І найголовніше, на останній сторінці вам потрібно розмістити форму захоплення, для цього додайте на останню сторінку поле для введення email адреси або телефону. При необхідності можна додати ще поле для введення імені, а також допоміжний текст з інформацією про те, що тест пройдено і залишився останній крок, для того, щоб отримати свій подарунок. У шаблоні Квіза, форма захоплення має такий вигляд:

Форма захвата в квизе

Варто звернути вашу увагу на те, що на останній сторінці немає кнопки "Назад". Це зроблено спеціально. Щоб цього домогтися, потрібно на останню сторінку додати окремий елемент форми “Кнопка”. Якщо у вас буде додана така кнопка, то кнопка назад не буде виводитися на останній сторінці.

Індикатор проходження квізу

Индикатор прохождения квиза

Ще одним важливим елементом будь-якого квізу є Індикатор проходження квізу. Він показує на скільки питань ми відповіли і скільки ще залишилося.

Індикатор проходження стандартно ввімкнений в шаблоні. Також є можливість виводити сторінки у вигляді вкладок, але нам для Квіза це не підходить. При необхідності ви можете налаштувати перемішування сторінок, щоб різним користувачам виводилися різна послідовність питань. Щоб зайти в такі налаштування, необхідно відкрити :“Параметри сторінок”:

Параметри сторінок

Після чого ви побачите всі параметри сторінок, які можна налаштувати:

Висновок назви сторінок у формі

Також, тут можете включити опцію "приховувати кнопку" Назад "у формі", тобто користувач не зможе повернутися на попередню сторінку, вказати назви сторінок і активувати “Покрокову форму”.

Налаштування зовнішнього вигляду Квізу


За замовчуванням в шаблоні квізу використовується відповідна тема оформлення. Важливо розуміти, що це стандартні налаштування теми оформлення і при необхідності ви можете змінити кольори, шрифти, фон і так далі на те, що вам більше підходить.

Копіювання теми оформлення

Щоб мати можливість редагувати тему оформлення, її потрібно скопіювати. Для цього потрібно натиснути на відповідну іконку, як показано на скрині вище:

Після того, як ви скопіювали тему, тепер ви маєте повний доступ до неї і можете змінювати і редагувати так як вам це потрібно.

Результати квізу

За допомогою конструктора, ви можете виводити різні результати, в залежності від обраних варіантів Користувачем. Для цього, у вкладці “Логіка” є розділ “Правила для результатів форми”:

Правила для результатів форми

Тут ви можете додати правила, при якому буде виводиться необхідний результат, для цього необхідно натиснути кнопку "Додати правило”:

Як додати правило

І вибрати умови, при якому буде встановлено певний текст:

У підсумку, додане правило, матиме вигляд:

Про налаштування логічних правилах можете дізнатися тут. У підсумку, якщо користувач обере на першій сторінці "Варіант відповіді 2" і на другій сторінці "Відповідь 4", то йому після відправки форми буде виведена сторінка з текстом, відмінним від стандартного, який вказаний в основних параметрах у вкладці "Налаштування" форми.

Читайте також: Докладна інструкція по створенню калькулятора для сайту

Ось так ось просто ви можете створити квіз для свого сайту і збільшити конверсію з відвідувачів в заявки в кілька разів!

Високих вам конверсій! Якщо щось не зрозуміло, залишайте свої коментарі нижче.

Коментарі
Готові шаблони веб-форм
Free

Заявка на оформлення кредиту

​Приймайте заявки на оформлення кредиту із зазначенням суми, терміну і даних заявника. Швидко і просто​ Докладніше
Gold

Дізнайтеся вартість лікування у стоматолога

Необхідно відповісти на кілька простих питань Докладніше
Platinum

Бетонні роботи "Під ключ" з використанням професійної опалубки

За допомогою цього квізу користувачеві пропонується відповісти на кілька питань за допомогою яких можна розрахувати приблизну вартість бетонних робіт Докладніше
Gold

Дізнайтеся вартість відеоспостереження

Шаблон у вигляді опитування сприяє дізнатися потреби клієнта для установки відеоспостереження Докладніше