Створення онлайн тестування з підрахунком суми балів і виведенням різних результатів
Добрий день.
Часто виникає питання, як організувати онлайн опитування або тестування, де користувач відправивши форму, отримає результат, в залежності від того, які він вибрав відповіді. Кожна відповідь має певну оцінку/бал. Користувач, набравши певну кількість балів, в залежності від градації, отримає відповідний результат.
У цій статті ми хочемо Вам розповісти про те, як створити онлайн тестування з підрахунком суми балів і виведенням результатів, в залежності від кількості набраних балів. Для цього ми створимо імпровізовану форму тестування, де розглянемо такі питання:
- Створення і наповнення форми тестування;
- Налаштування логічних правил для розгалуження форми;
- Налаштування формули підрахунку суми балів;
- Налаштування виводу результатів тестування.
Як приклад розробимо форму, для оцінки якості роботи автомийки. Для цього створимо багатосторінкову форму, де за допомогою логічних правил настроєм поетапне виведення питань, перехід між сторінками, підрахунок суми балів і виведення результатів тестування.
Створення форми онлайн тестування
Спочатку створимо форму, для цього в особистому кабінеті натисніть кнопку створити форму:
Виберіть зі списку - "Інша форма":
Введіть назву форми і натисніть кнопку "Створити":
Дамо назву нашої формі "Оціни роботу нашої автомийки". Зробимо форму з декількох сторінок, з кількома перемикачами і чекбоксами, де при виборі певної відповіді буде відображатися необхідний елемент, згідно з правилами логіки. Додамо "Перемикачі" на першу сторінку, перетягнувши елемент з основних полів або просто клікнувши на даний елемент:
Також зробимо форму з декількох сторінок, натиснувши іконку "Додати сторінку":
Аналогічно, на додану сторінку, додамо необхідні елементи у вигляді чекбоксів (множинний вибір) для нашого тестування:
Щоб налаштувати назви елементів і варіанти відповідей, натисніть кнопку редагувати:
На четвертій сторінці додамо "Поле для введення email-адреси" та "ПІБ", які розташуємо в секцію, для виведення в один рядок:
Також на цій сторінці додамо елемент "Формула" з екстра полів і елемент "Приховане поле" з додаткових полів.
В налаштуваннях "Параметри сторінок" можна вказати назву сторінок:
А також тут можна налаштувати відображення сторінок: у вигляді вкладок і у вигляді індикаторів заповнення, або просто приховати:
Налаштування логічного розгалуження
Далі перейдемо в розділ "Логіка", , щоб додати необхідні правила для полів форми. Для цього натисніть кнопку додати правило:
Додамо правило для елементів на першій сторінці:
Виберемо умова: якщо "Ви у нас мили машину" і вабран відповідь - "Так", то показати елемент "Як часто ви заїжджаєте на мийку":
Тобто на першій сторінці почнеться тестування з першого питання, а решта будуть з'являтися після заповнення. Тепер додамо правило для другого питання "Як часто Ви заїжджаєте на мийку", яке пішло по гілці відповіді "Так" від першого питання.
Виберемо умова, що якщо "Як часто Ви заїжджаєте на мийку", обраний перший варіант відповіді "Раз на тиждень", то показати "Яку мийку замовляли". Але так у нас кілька варіантів відповіді, і при їх виборі ми повинні перейти всерівно до питання "Яку мийку замовляли", то ми повинні пов'язати умова за допомогою логічного "АБО". Для цього натисніть іконку "Додати умову":
Типово стоїть значення "І", щоб його змінити, клікніть на список і виберіть значення "АБО":
Таким же чином додамо умови для інших відповідей за допомогою логічного "АБО":
В результаті, після додавання двох правил для першій сторінці, користувач, вибравши відповідь "Так" на перше питання, перейде до другого питання, де при виборі будь-якого (використовували логічне "АБО") варіанти відповіді користувачеві відкриється наступне питання. Для другої сторінки, аналогічним чином, додамо логічне правило для питання "Як Ви оцінюєте прибирання салону".
В підсумку, для двох сторінок, набір правил буде мати вигляд:
На третій сторінці додали 3 питання, що складаються з перемикачів з варіантами відповідей "Так" або "Ні".
Тут не будемо робити логічних відгалужень, тобто при виборі одного з цих варіантів відповідей, користувачеві буде відображатися просто наступне питання на цій сторінці.
На п'ятій сторінці ми розмістили елементи "Текстова область", де користувач зможе залишити побажання та пропозиції, і "Текст" зі словами подяки. На вкладці логіка додамо логічні правила ддля першого питання "Ви у нас мили машину" з першої сторінки, коли вибрали "ні", то показати елемент "якщо немає".
І ще одне правило, де користувач при виборі будь-якого варіанту відповіді в питанні "якщо немає", перейде відразу на п'яту сторінку форми з можливістю залишити свої побажання та пропозиції:
Налаштування формули підрахунку суми балів
На четвертій сторінці ми розмістили два елементи: “Формула” та "Приховане поле", які будемо використовувати для підрахунку результату і для передачі отриманого значення, відповідно. Тепер зайдемо в налаштування елемента "Формула", який ми додали на четверту сторінку форми. Елемент "Формула" будемо використовувати для підрахунку балів, в залежності від обраних варіантів відповіді в заданих питаннях. Для цього натисніть значок редагування елемента:
Щоб опитуємого користувачеві не було доступно поле "Формула", яке будемо використовувати для розрахунку, необхідно приховати цей елемент. В режимі редагування елемента в полі "Ім'я CSS класу", пропишемо значення "hide":
Тепер перейдемо до самої налаштування формули розрахунку. Для цього натисніть кнопку сірого кольору "Налаштування формули" і перед вами відкриється редактор формули. Справа клікніть "Додати елемент":
Виберемо зі списку перший елемент "Ви у нас мили машину":
У редакторі формули з'явитися перший елемент, який бере участь в підрахунку балів. Ми будемо підсумовувати всі значення, тому складемо таким же чином всі елементи, які беруть участь в підрахунку:
Після того, як додали всі елементи, натисніть шестірню праворуч від елемента:
У першому питанні у нас відповіді "Так" або "Ні", призначимо бали 1 і 0:
Далі призначимо бали за відповіді в інших елементах, які беруть участь у формулі підрахунку:
Налаштування виводу результатів тестування
Додавши необхідні бали в елементи формули розрахунку, переходимо в розділ "Логіка", де додамо логічні правила для прихованого поля. Ми будемо передавати в це поле значення, яке опишемо в логічних правилах. Попередньо підрахувавши бали у формулі і вирішивши, що діапазон значень буде відповідати трьом результатами:
- Незадовільно - діапазон 0 - 15 балів;
- Задовільно - діапазон 16 - 24 балів;
- Позитивно - діапазон 25 і вище балів.
Тепер реалізуємо, за допомогою логіки, передачу цих результатів в приховане поле. В умові оберемо, якщо значення елемента "Формула" більше ніж "0":
То встановити в елемент "Приховане поле" значення - "Незадовільно", при цьому додамо умову через логічне "І":
Що значення формули менше ніж "16":
Тобто отримаємо перший діапазон значень 0-15:
Аналогічним чином, додамо ще 2 правила для інших результатів:
Тепер організуємо висновок значень прихованого поля на сторінці подяки. Заходимо в основні налаштування форми:
Оберемо в "Дії при успішному заповненні форми" - показувати текст на окремій сторінці:
Нижче, ми можемо змінити текст, зміст якого нам необхідно, наприклад, "Спасибі, що Ви оцінили роботу нашої мийки, як":
І після слів, як раз виведемо результат нашого опитування. Будемо використовувати “макрос” прихованого поля зі списку змінних значень. Щоб знайти макрос, натисніть значок {...}, і у вікні, клікніть зліва на значення прихованого поля:
Отримуємо раніше зазначений текст, зі значенням прихованого поля, в яке, за допомогою логіки, буде підставлятися результат тестування, що відповідає заданому діапазону балів:
Натиснувши значок перегляду форми, Ви можете переглянути налаштовану форму:
Де в тексті, після відправки форми буде виведений результат опитування / тестуванні, в нашому випадку - як оцінили клієнти роботу автомийки.
Другий варіант виведення результатів відповідей (з'явився після доопрацювання конструктора), можна реалізувати за допомогою правил в логіці для результатів форми
Перейдіть в розділ "Логіка" і відкрийте пункт розділу "Правила для результатів форми":
Натисніть кнопку "Додати правило" і додайте аналогічні правила, як ми вище робили і необхідний текст:
Аналогічним чином, додамо ще 2 правила і отримаємо в підсумку 3 правила для відображення різних шаблонів тексту, в залежності від значення формули:
У розділі "Тема оформлення" ви можете вибрати одну з шаблонних тем оформлення, або відредагувати на свій смак.
При необхідності ви також можете налаштувати відправку результатів тестування на email користувачеві. Для цього потрібно в настройках форми активувати "E-mail повідомлення для користувача (автовідповідач)", де в шаблоні повідомлення можна також використовувати макрос прихованого поля з результатом тестування. Крім цього, ви можете налаштувати окремі логічні правила для email повідомлень і там налаштувати окремі шаблони з результатами в залежності від суму балів.
Сподіваємося даний матеріал буде для вас корисним. Залишайте свої коментарі в формі нижче!